Na co zwrócić uwagę biorąc pożyczkę online, aby nie zostać oszukanym?

Swego czasu dużo mówiono o pożyczkach pozabankowych. Wiele osób zostało oszukanych i straciło mnóstwo pieniędzy. Obecnie sytuacja nieco się poprawiła, ale nadal zaleca się dokładne sprawdzenie danej firmy pożyczkowej przed zaciągnięciem długu. Niektóre z nich są bardzo oczywiste, inne nieco mniej. Wszystkie jednak należy zapamiętać.

Wiarygodność

Na rynku nadal możemy spotkać nieuczciwych przedsiębiorców. Warto dokładnie zapoznać się z historią firmy, od której chcemy pożyczać pieniądze. Możemy sprawdzić informacje o niej w niektórych internetowych rankingach. W Sieci pojawiają się także liczne opinie o firmach pozabankowych. Dobry research pozwoli podjąć nam decyzję i uchroni przed oszustami.

Koszt całkowity

Wydawać, by się mogło że koszty kredytu dotyczą tylko oprocentowania. Niekiedy jednak okazuje się, że zaliczane są do nich różnego rodzaju prowizje i inne, dodatkowe opłaty. Dobrze przeczytajmy umowę, zanim ją podpiszemy. Każde wątpliwości starajmy się rozwiać po konsultacjach z osobą trzecią. Jeśli mimo wszystko nadal nie jesteśmy pewni, a koszty wydają się nam dziwnie wysokie zrezygnujmy ze współpracy z daną firmą pozabankową. Na stronie kokos.pl znajdziemy dokładne informacje o tym, co zalicza się do kosztów całkowitych pożyczki.

Spłata

To kolejna kwestia, nad którą warto się pochylić. Przed podpisaniem dokumentów, sprawdźmy czy okres na spłatę długu zgadza się z tym sugerowanym przez nas. Przeczytajmy także zapisy dotyczące warunków przedłużenia czasu spłaty. Jeśli zdarzy się nam sytuacja, kiedy nie będziemy w stanie oddać należności, warto mieć możliwość jego zmiany.

Dodatkowe informacje

Nie zapominajmy także o zapisach odnoszących się do odstąpienia od umowy (według prawa, powinniśmy mieć na tę czynność czternaście dni). Sprawdźmy również jakie są warunki wcześniejszej spłaty. W przypadku zaciągania pożyczki ważny jest każdy jej aspekt.

Pożyczki online są dobrym rozwiązaniem, gdy nagle potrzebujemy gotówki. Niezależnie od tego jak pilnie musimy mieć pieniądze na koncie, dokładnie przeanalizujmy umowę i sprawdźmy czy nie czyhają na nas żadne kruczki.