Czy zakup nieruchomości to dobry pomysł inwestycyjny?

Czy zakup nieruchomości to dobry pomysł inwestycyjny?

Jest bardzo wiele osób, które zastanawiają się, co zrobić, aby skutecznie ulokować swoje pieniądze. Niektórzy wybierają lokaty, ale finalnie odstrasza ich od tego bardzo niskie oprocentowanie. Eksperci mówią nawet, że trzymając pieniądze w banku w ten właśnie sposób… wyłącznie na tym tracimy. Nic więc dziwnego, że dużo ludzi szuka innych pomysłów. Statystyki pokazują, że gro Polaków kupuje obecnie nieruchomości. Czy jest to jednak dobre rozwiązanie w aspekcie inwestycyjnym? O tym dowiesz się czytając dzisiejszy artykuł poświęcony temu zagadnieniu.

Możliwość wynajmowania mieszkania studentom

Bardzo dużo osób kupuje nieruchomości, ponieważ potem chcą je wynajmować. Porównując ten sposób inwestowania pieniędzy do lokat można łatwo wywnioskować, że stanowi to zdecydowanie większą szansę na zarobek. Oczywiście, czynsz zależy od lokalizacji, metrażu, standardu wykończenia itp. Niemniej jednak tak czy siak można na tym fakcie zarobić. Jest wiele osób, które wynajmują nieruchomości studentom. Wydaje się, że to tak naprawdę opcja, która najbardziej każdemu kojarzy się z tym aspektem. To jednak nie wszystko. Nic bowiem nie stoi na przeszkodzie, aby wynajmować posiadane mieszkania także osobom dorosłym, które skończyły już edukację i zarabiają same na siebie. Nie brakuje ludzi, którzy uważają, że jest to nawet lepsze rozwiązanie. Wszystko dlatego, że tacy lokatorzy zazwyczaj nie mają problemów z regularnym płaceniem czynszu. Poza tym trzeba zwrócić uwagę na fakt, że takie osoby nie wiodą standardowego studenckiego życia, które często łączy się z licznymi imprezami. To oznacza, że właściciele mieszkań są bardziej spokojni o stan konkretnej nieruchomości. Wydaje się jednak, że nie warto ograniczać się tylko do konkretnej grupy. Wśród studentów także można znaleźć spokojne i uczciwe osoby, które będą systematycznie uiszczać swoje należności. Dużo osób wychodzi właśnie z takiego założenia.

Sprzedaż z zyskiem? To możliwe!

Inwestycja w nieruchomości to nie tylko kupno mieszkania po to, aby je potem wynajmować. Oczywiście, nic nie stoi na przeszkodzie, aby realizować ten cel. Są też osoby, które kupują mieszkania, a potem sprzedają je z dużym zyskiem. Obecnie jest to naprawdę możliwe. Wszystko dlatego, że od kilkunastu miesięcy można zauważyć wyraźny i systematyczny wzrost cen. Nie da się ukryć, że na takiej transakcji można zarobić od kilku do nawet kilkunastu procent – oczywiście wszystko zależy od pierwotnej inwestycji. Są też osoby, które kupują mieszkania na licytacjach komorniczych. Oczywiście, ten sposób ma swoje wady. Jeśli jednak uda się uregulować wszystkie kwestie prawne, to można nabyć mieszkanie po bardzo dobrej cenie i sprzedać je ze zdecydowanym zyskiem.