Z jakich materiałów szyć ubranka dla niemowlaka?  

Ubranka dla najmłodszych przede wszystkim powinny być bezpieczne – wykonane z naturalnych i atestowanych tkanin. Gdy chcemy zlecić uszycie takiej odzieży dla dzieci, warto postawić na najwyższej jakości tkaniny!

 

 

W sklepach możemy znaleźć mnóstwo różnych rodzajów ubranek dla niemowląt – śpioszki, pajacyki, kaftaniki, bluzeczki czy spodenki. Pomimo dużego asortymentu wielu rodziców decyduje się również na szycie ubranek na zamówienie. Decydują tutaj przede wszystkim względy estetyczne, ponieważ możemy zlecić do uszycia taką odzież, która będzie wyróżniała się oryginalnym, nietuzinkowym wyglądem.

Dobre tkaniny na ubrania niemowlęce – czyli jakie?

Przede wszystkim powinniśmy postawić na tkaniny naturalne – są przyjazne dla delikatnej skóry dziecka, łatwe do utrzymania w czystości, dobrze przepuszczają powietrze, a także są miękkie i przyjemne w dotyku. W tej roli najlepiej sprawdza się bawełna, z której produkuje się większość ubranek dziecięcych.

Warto jednak wskazać, że nie każda bawełna jest dobrej jakości. Najlepiej, aby posiadała odpowiednie atesty takie jak certyfikat OEKO-TEX, który jest uznanym na świecie znakiem bezpieczeństwa artykułów włókienniczych. Oznacza on, że włókna, z których wykonano tkaniny, są wolne od substancji szkodliwych dla zdrowia, między innymi metali ciężkich, groźnych barwników, pestycydów.

Bardzo dobrym, ale także droższym wyborem będzie bawełna ekologiczna – pozyskiwana z roślin uprawianych bez szkodliwych nawozów sztucznych. Dzięki temu nie tylko jest bezpieczniejsza, ale również jej produkcja nie jest tak dużym obciążeniem dla środowiska naturalnego.

Gdzie kupić dobre tkaniny na ubranka niemowlęce?

Szeroki asortyment tkanin, także na ubranka niemowlęce, oferuje ctnbee.com. To właśnie pod tym adresem można zamawiać tkaniny z autorskimi wzorami przygotowanymi samodzielnie albo wybrać jeden z wielu dostępnych wzorów na stronie.

Materiały oferowane przez ctnbee.com są wykonane z najwyższej jakości włókien i posiadają certyfikat OEKO-TEX, co jest potwierdzeniem ich wysokiej jakości i bezpieczeństwa.