Jeśli smartfon, to tyko Android – Polska wybiera ten system mobilny

Już w 2013 roku Android był najpopularniejszym systemem mobilnym na świecie. Używany nie tylko w smartfonach, ale także innych urządzeniach mobilnych, takich jak tablety, telefony komórkowe i notebooki, zdobył rzesze oddanych fanów, którzy nie zamieniliby go na żadne inne oprogramowanie. W kraju nad Wisłą użytkownicy również najczęściej wybierali Androida. Polska zaufała systemowi operacyjnemu z jądrem Linux. Co przyczynia się do tak dużej jego popularności, dlaczego jest tak chętnie wybierany i co go wyróżnia? O tym kilka słów poniżej.

Android – Polska wersja językowa to nie wszystko

System operacyjny Android posiada polską wersję językową, dzięki czemu obsługiwać go może każdy – bez znajomości języków obcych. Między innymi dzięki temu produkt Google bardzo szybko zdominował rynek urządzeń mobilnych w Polsce. Wszelkie udogodnienia sprawiają, że system jest niezwykle intuicyjny i łatwy w obsłudze. Dzięki przemyślanym rozwiązaniom, obsługi smartfona z Androidem może nauczyć się praktycznie każdy. Poza tym, system jest niezwykle bezpieczny i świetnie dopracowany. Działa szybko i skutecznie, umożliwia wygodne korzystanie z urządzeń mobilnych, a dzięki aplikacjom stworzonym specjalnie dla niego, jest także bardzo praktyczny i uniwersalny.

Aplikacje na Androida – polska zapatrzona w smartfony

System Android to nie tylko sprawnie działający telefon czy smartfon, ale setki tysięcy aplikacji, które służą współczesnemu człowiekowi i sprawiają, że niemal nie może już bez nich żyć. Dotyczą one każdej dziedziny życia i skierowane są do wszystkich grup wiekowych, płci i ludzi o każdym poziomie wykształcenia. Dzięki aplikacjom system Android stał się niezwykle funkcjonalnym, a smartfon czy tablet przenośnym, mobilnym centrum informacji oraz rozrywki. Współcześnie, dzięki popularnym „apkom”, smartfony zastąpiły nam kalendarze, notatniki, listy zakupów, rozkłady jazdy, programy do obróbki zdjęć i wiele, wiele innych. Aplikacje ułatwiają czynności codziennego życia jak zakupy, gotowanie, dbanie o zdrowie czy dietę. Służą rozrywce i dają możliwość zabawy nie tylko dzieciom, ale także dorosłym.

Dla seniorów? Android! Polska 60+ na kursach.

Nie może zatem dziwić, że również seniorzy coraz częściej „ogarniają Androida”. Obecnie co rusz możemy trafić na kursy obsługi smartfonów z systemem Android dla osób starszych. Dzięki takim działaniom zapewnia się szeroką dostępność do wiedzy i informacji, a przede wszystkim praktycznych umiejętności przydatnych do obsługi smartfona i zainstalowanych w nim aplikacji. Kursy organizowane są bardzo często za darmo i prowadzone przez wolontariuszy, który chętnie udzielają także indywidualnych korepetycji.

Internet także jest pełen darmowych wskazówek i informacji na temat tego, jak korzystać z systemu Android w Polsce. Niezwykle pomocne może być Polskie Centrum Google Android. Pod adresem https://android.com.pl zainteresowani znajdą ciekawe artykuły, ważne newsy i porady. Nieustannie rozwijający się serwis oferuje bardzo szeroki wybór tematyki związanej z system Android i jest bazą wielu ciekawych danych oraz dyskusji eksperckich.