Olejki eteryczne na zmarszczki

Chociaż na rynku kosmetologicznym jest wiele dostępnych produktów o działaniu przeciwzmarszczkowym, to wiele kobiet i mężczyzn preferuje naturalne alternatywy w postaci olejków eterycznych. Wraz z wiekiem ludzie zaczynają się starzeć, a wraz z nimi, skóra, która dodatkowo traci na swojej elastyczności. Ten naturalny proces powoduje powstawanie zmarszczek i drobnych linii na twarzy wokół czoła, ust i oczu. Chociaż olejki eteryczne nie wyeliminują całkowicie zmarszczek, mogą zmniejszyć ich rozmiar. Są również naturalną alternatywą dla chemicznych kremów i balsamów.

Najlepsze olejki eteryczne na zmarszczki

Cytryna

Cytryna jest dobrze znana ze względu na zawartość witaminy C i potencjalnych korzyści zdrowotnych dla układu odpornościowego. Jednak oleje cytrynowe są również stosowane w różnych popularnych produktach do pielęgnacji skóry, aby zmniejszyć oznaki starzenia, takie jak zmarszczki.

Badania wykazały, że olej cytrynowy może pomóc zmniejszyć szkody spowodowane przez utlenianie komórek. Olejek cytrynowy może również pomóc w zapobieganiu uszkodzeniom słonecznym, które mogą prowadzić do powstawania zmarszczek.

Drzewo sandałowe

Badania dermatologów wskazują, że drzewo sandałowe może mieć właściwości przeciwzapalne. Oprócz tych właściwości drzewo sandałowe może pomóc przywrócić skórze wilgoć. Kiedy skóra jest odpowiednio nawilżona, może wyglądać na grubszą i zmniejszyć widoczność drobnych linii i zmarszczek.

Szałwia

Szałwia jest słodko pachnącym ziołem. Jednak jej zastosowanie nie ogranicza się tylko do kuchni. Wykazano bowiem, że szałwia ma działanie przeciwutleniające. W jednym z badań stwierdzono, że szałwia może pomóc w zapobieganiu uszkadzaniu DNA i białek przez wolne rodniki. Wolne rodniki to substancje chemiczne , które mogą uszkodzić skórę.

Granat

Granat jest owocem oferującym różnorodne korzyści zdrowotne. To owoc wykorzystywany w przyrządzaniu potraw ze względu na bogate właściwości. Stwierdzono, że olej z granatów może zmniejszyć stres oksydacyjny , co z kolei może pomóc w zapobieganiu powstawania nowych zmarszczek. Po nałożeniu na skórę granat może również:

  • zmniejszyć pojawianie się plam słonecznych
  • zatrzymać wzrost komórek rakowych
  • zmniejszyć stan zapalny

Lawenda

Lawenda ma wyraźny, relaksujący aromat. To typ rośliny często stosowany w aromaterapii i produktach do kąpieli. Istnieje coraz więcej badań, które mówią o potencjalnych korzyściach zdrowotnymi tej popularnej rośliny. Prawdopodobnie olejki z lawendy mogą korzystnie wpływać na widoczność zmarszczek, a mianowicie je spłycać.

Nasiona marchwi

Nasiona marchwi mają pewne działanie antyoksydacyjne. Przeciwutleniacze mogą pomóc w zapobieganiu starzeniu się poprzez powstrzymywanie rozpadu zdrowych komórek w skórze.

Innymi korzystnymi produktami, na bazie których można sporządzić olejek na zmarszczki są: płatki róż, awokado i oliwa.