Terminale płatnicze. Jakie mają zalety?

Terminale płatnicze przyciągają klientów, pozwalają zwiększyć bezpieczeństwo i skrócić kolejki. Oferują także dodatkowe możliwości, dzięki którym nawet niewielki punkt handlowo-usługowy może przerodzić się w lokalne centrum rozliczeniowe. Z terminali płatniczych korzystają już nawet prywatni przewoźnicy. A co najważniejsze… teraz można mieć terminal płatniczy bez abonamentu i terminal za 0 zł jednocześnie! Jak to działa?

Terminal karty płatniczej pozwala pozyskać nowych klientów, którzy wolą płacić kartą, a nie gotówką. Umożliwia także – dzięki opcji Cashback – wypłacanie pieniędzy jak z bankomatu i sprzedawanie doładowań do telefonów. Dzięki takim rozwiązaniom, przedsiębiorca nie tylko nie odcina się od młodych klientów, którzy praktycznie nie noszą przy sobie gotówki, ale także oferuje dodatkowe możliwości.

Opcja Cashback może bowiem okazać się szczególnie atrakcyjna dla klientów w mniejszych miejscowościach, w których nie ma wielu bankomatów. Daje także bezpieczeństwo – dzięki niej, mniej jest gotówki w kasie, a więc mniejszą sumę należy odwieźć do banku.

Jak otrzymać darmowy terminal bez abonamentu?

Darmowy terminal karty płatniczej można uzyskać w ramach programu Polska Bezgotówkowa. Program skierowany jest do mikro, małych i średnich przedsiębiorców, którzy w czasie ostatnich 12 miesięcy nie udostępniali swoim klientom metody płatności bezgotówkowej.

By wziąć udział w programie należy wejść na stronę BezGotowki.pl, wybrać do trzech darmowych terminali płatniczych, wypełnić zgłoszenie i przejść weryfikację, a następnie oczekiwać na kuriera z dostawą.

Przez pierwsze 12 miesięcy użytkownik korzysta z terminali płatniczych za darmo (dzięki Partnerowi Fundacji – eService), nie pobierana jest żadna prowizja od transakcji Visa i Mastercard. Po roku najem terminala stacjonarnego wynosi 39 zł za miesiąc, a przenośnego – 49 zł miesięcznie, zaś procentowa prowizja miesięczna od transakcji kartami wynosi 0,69 proc. w przypadku karty Visa i 0,79 proc. przy Mastercard. Chcesz wiedzieć więcej o warunkach uczestnictwa w programie Polska Bezgotówkowa? Wejdź na stronę https://bezgotowki.pl/oferta/.

Program cieszy się dużą popularnością. Tylko do tej pory zainstalowanych zostało w Polsce ok. 60 tys. terminali płatniczych, zaś przedsiębiorcy, którzy przystąpili do programu, reprezentują ponad 300 rodzajów działalności.

Choć na terminal płatniczy najczęściej decydują się właściciele sklepów – m.in. spożywczych, a także restauracji i zakładów fryzjerskich czy kosmetycznych, rośnie również zainteresowanie programem w innych branżach, m.in. wśród właścicieli firm transportowych.

Z terminali płatniczych korzystają już bowiem m.in. prywatni przewoźnicy, którzy zamontowali terminale np. w busach. Dzięki temu, kierowcy nie muszą szukać i wydawać reszty, ale mogą wyciągnąć przenośny terminal podłączony do autobusowego gniazdka i przyjąć płatność za przejazd kartą, BLIKiem lub smartfonem.