W co się ubrać do biegania w trakcie jesieni?

Za oknami panują coraz gorsze warunki atmosferyczne. Niestety, w ciągu kilku najbliższych tygodni będzie już tylko gorzej pod tym względem… Dużo osób nie zamierza jednak rezygnować z jesiennych treningów. Eksperci podkreślają, że warto biegać w trakcie tej pory roku kalendarzowego, aby zbudować formę przed kolejnymi miesiącami. Odpowiednia determinacja to podstawa. Pamiętajcie również o właściwych elementach garderoby. Jak ubierać się przed jesiennym pokonywaniem kolejnych kilometrów? Oto kilka wskazówek, które trzeba koniecznie wziąć pod uwagę.

Dlaczego bawełna to zły wybór?

Niektórzy – zazwyczaj są to osoby początkujące – decydują się na elementy garderoby wykonane z bawełny. Dlaczego jest to bardzo niedobry wybór? Składa się na to kilka aspektów. Między innymi rzeczy wykonane z bawełny szybko pochłaniają oraz zatrzymują wilgoć. Jest to bardzo niekorzystna sytuacja! Wszystko dlatego, że szybko się pocimy. Pot jest zaś zatrzymywany na naszej skórze, co w połączeniu z niskimi temperaturami oraz wiatrem – którego jesienią nie brakuje – może spowodować grypę lub przeziębienie itp. Mniejszym problemem są bolesne otarcia, chociaż one także powodują dyskomfort i mniej wydajny trening. Nie da się ukryć, że odzież wykonana z bawełny powoduje też powstanie nieprzyjemnego zapachu. Wszystkie te aspekty sprawiają, że coraz więcej osób na szczęście odchodzi od takiego pomysłu.

Czym powinna cechować się dobra odzież?

Ok, wiecie już czego pod żadnym pozorem nie zakładać. Bawełna to bardzo niedobre podejście do tematu. Czym zatem powinna cechować się odpowiednią odzież? Najlepiej wybierać elementy wykonane na przykład z materiałów syntetycznych. Dobrej jakości odzież termoaktywna jest bowiem na wagę złota. Między innymi takie rzeczy potrafią skutecznie chronić organizm przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Oprócz tego odprowadzają wilgoć na zewnątrz. Dzięki temu możemy całkowicie skupić się na realizowanym treningu. Jest też zdecydowanie mniejsze ryzyko zachorowania na grypę lub przeziębienie itp. Ponadto elementy wykonane z materiałów syntetycznych dłużej zachowują ciepło. W związku z tym nawet w trakcie jesieni można odczuwać radość i satysfakcję z przeprowadzonego joggingu.

Pamiętajcie też, aby ubierać się na tak zwaną cebulkę. Nie jest sztuką założyć na siebie jedną grubą warstwę. Najlepiej zdecydować się na kilka cieńszych, które będzie można bez problemu zakładać i zdejmować uwzględniając warunki atmosferyczne i odczuwalną temperaturę. Wtedy Wasz organizm będzie właściwie chroniony przed zimnem, wiatrem itp.

Artykuł powstał przy spółpracy z marką Nessi – producentem profesjonalnej odzieży dla biegaczy.