Kiedy warto wybrać się do dietetyka?

Na twoim brzuchu pojawiła się nieestetyczna oponka? Spodnie, w które jeszcze niedawno dopinały się bez problemu teraz nie chcą nawet przejść przez biodra? A może stanąłeś ostatnio na wadze i przeraziło Cię to co pokazała? Jeśli tak to zapewne zacząłeś rozważać przejście na dietę. Problemy z wagą dotykają coraz większe grono osób. Brak aktywności fizycznej i niezdrowe nawyki żywieniowe szybko powodują przyrost wagi. W końcu podejmujemy decyzję. Czas zacząć się odchudzać!

Internetowe diety cud

Decydując się na dietę często szukamy pomocy w internecie. Strony internetowe przepełnione są dietami różnego rodzaju, które obiecują szybkie efekty. Z łatwością można natknąć się na frazy typu ,,Sposób, by zgubić 10 kg w dwa tygodnie!”. Trzeba jednak na nie uważać. Tego typu diety cud nie mają nic wspólnego ze zdrowym odżywianiem. Często są to zwykłe głodówki, które mogą nam jedynie zaszkodzić. Odpowiednie tempo odchudzania powinno wynosić stratę od pół kilograma do kilograma na tydzień. Zbyt szybkie tracenie na wadze może doprowadzić do późniejszego efektu jo-jo czy nawet poważnego uszczerbku na zdrowiu.

Wizyta u dietetyka

Jeśli chcemy przejść na dietę rozsądnie będzie wybrać się do dietetyka. W ten sposób zyskamy pewność, że nasze odchudzanie będzie zdrowe. Specjalista zważy nas i indywidualnie oceni naszą sytuację. Pomoże nam zrozumieć jakie błędy doprowadziły nas do obecnego stanu. To pomoże nam unikać ich w przyszłości. Dietetyk ułoży nam jadłospis oparty na naszych upodobaniach i ulubionych produktach. W ten sposób nie będziemy musieli zmuszać się do jedzenia i łatwiej będzie nam utrzymać dietę. Dieta wcale nie musi być kulinarną torturą. Zdrowe odżywianie również może sprawiać nam przyjemność. Stosując dietę ułożoną przez specjalistę zyskujemy pewność, że w żaden sposób nam ona nie zaszkodzi. Takie diety układane są indywidualnie pod nasze potrzeby. Kaloryczność posiłków oparta jest o naszą wagę i ilość kilogramów jakie chcemy zgubić. Ponad to regularne wizyty u dietetyka pomogą nam utrzymać motywację, która często zanika w trakcie odchudzania. Dietetyk pomoże nam wytrwać w postanowieniu.

Gabinety dietetyczne zaopatrzone są w specjalistyczne wagi, które pokazują dokładnie zawartość tłuszczu i wody w naszym organizmie. Na takiej wadze jeszcze lepiej dostrzeżemy efekty naszej ciężkiej pracy. Domowe wagi łazienkowe często bywają mylące a brak spadku wagi wcale nie oznacza braku efektów. Podczas odchudzania często wykonujemy ćwiczenia fizyczne. To powoduje przyrost naszej masy mięśniowej, która również waży. Może nas to zmylić. Dlatego dokładniejsza waga lepiej pokaże rzeczywiste efekty naszych starań.

Odchudzanie to długotrwały i żmudny proces. Chcemy zgubić jak najwięcej w jak najkrótszym czasie. To jednak spory błąd. W gubieniu kilogramów nie ma drogi na skróty. Zdrowe i trwałe odchudzanie wymaga czasu. Nie warto wierzyć w mydlące nam oczy diety cud. Lepszą opcją będzie wybranie się do dietetyka, który pokieruje nas w procesie odchudzania.