Zajęcia fitness w Katowicach

Zajęcia fitness to dla wielu osób recepta na wymarzoną formę poprzez znakomitą zabawę. Rozważasz ich włączenie do swojej aktywności? Wyjaśniamy, na czym polega tego typu forma treningów i jak się do nich przygotować. Podpowiadamy także, gdzie warto wybrać się na zajęcia fitness w Katowicach!

Na czym polegają zajęcia fitness?

Jeszcze kilkanaście lat temu zajęcia fitness kojarzone były wyłącznie z grupowym aerobikiem wykonywanym w rytm dynamicznej muzyki. Obecnie sytuacja ta uległa diametralnej zmianie. Pod pojęciem zajęć fitness kryje się znacznie więcej różnego rodzaju aktywności – i to nie tylko tych stricte nastawionych na spalanie kalorii. Oferta nowoczesnych klubów, zwłaszcza tych z większych miast, jest imponująco szeroka.

W zależności od rodzaju zajęć, ich przebieg oraz jego intensywność mogą być różne. Ćwiczenia prowadzone są zwykle przez trenera w formie zorganizowanego, grupowego treningu w klubie. Dzięki temu każdy może znaleźć odpowiednią formę aktywności dla siebie – odpowiednio do preferencji oraz własnych możliwości fizycznych i stanu zdrowia. Jak wybrać najlepsze zajęcia fitness dla siebie i odpowiednio się do nich przygotować?

Jak się przygotować?

Zajęcia fitness w podstawowym rozumieniu, skupiały się przede wszystkim na prostej aktywności ruchowej w rytm muzyki. Obecnie nie należy ich kojarzyć wyłącznie z aerobikiem w klasycznym wydaniu – pod nazwą tą kryje się obszerna oferta wielu różnych aktywności, bazujących na treningach aerobowych, ale i wytrzymałościowych, rozciągających czy nastawionych na siłę.

Wśród popularnych zajęć fitness prowadzonych przez nowoczesne klubu dostępne są między innymi:

  • tradycyjne zajęcia fitness prowadzone w rytm muzyki, wzorowane na klasycznych formach aerobiku z układem choreograficznym – np. dance aerobik.
  • zmodyfikowane zajęcia fitness z wykorzystaniem sprzętu treningowego:
    • ukierunkowane na mięśnie i kształtowanie sylwetki – np. BPU czy body pump,
    • wspierające ogólny rozwój np. full body workout czy strong nation,
    • intensywnie spalające kalorie – np. HIIT czy zumba,
    • wzmacniająco-relaksacyjne – np. joga czy stretching.

Bez względu na wybrany rodzaj zajęć fitness, ważne jest odpowiednie przygotowanie. Przede wszystkim należy pamiętać o zabraniu wygodnego stroju sportowego i obuwia, butelki wody oraz ręcznika. Jeśli klub daje taką możliwość, a my chcemy z niej skorzystać, do torby zapakować też trzeba niezbędne rzeczy do kąpieli po zajęciach – żel pod prysznic, dodatkowy ręcznik, klapki i bieliznę na zmianę.

Gdzie warto się wybrać?

Zajęcia fitness w Katowicach prowadzone są w wielu różnych klubach. Jeśli zastanawiasz się, gdzie warto się na nie wybrać – mamy dla Ciebie kilka praktycznych podpowiedzi.

Decydując się na udział w grupowych zajęciach, upewnij się przede wszystkim, co do samej ich formy – w tym rodzaju treningu i jego intensywności – uwzględniając przy tym swój cel. Jeśli nie masz pewności, czy dane zajęcia są dla Ciebie, przejrzyj filmy dostępne w Internecie, zapoznaj się z opisem zajęć na stronie lub zapytaj o możliwość zakupu jednorazowej wejściówki. Wiele klubów oferuje również bezpłatną możliwość jednokrotnego wejścia na zajęcia, co pozwala najlepiej zorientować się, co do dopasowania ćwiczeń do naszych preferencji.

Oczywiście nie bez znaczenia jest atmosfera w klubie i sama kadra specjalistów, którzy dane zajęcia fitness prowadzą. Ważne są także bardziej przyziemne sprawy, jak cena karnetów czy lokalizacja. W dużych miastach bez większego problemu znaleźć można klub w zasadzie w każdej dzielnicy. W centrum miasta mieści się między innymi Gym For You – siłownia i klub fitness w jednym. Pełną ofertę zajęć GFY sprawdzić możesz pod adresem: https://gymforyou.pl/katowice/fitness/

Zajęcia fitness to jedna z najchętniej wybieranych form aktywności fizycznej. Odpowiednio dobrane – do potrzeb, preferencji i możliwości trenującej osoby – przysłużą się zdrowiu i kondycji, a przy tym dostarczą mnóstwo doskonałej zabawy.