Który kredyt gotówkowy wybrać?

Kredyty gotówkowe kuszą potencjalnych klientów często wysokimi kwotami oferowanymi przez banki. Jednak warto zapamiętać, aby zawsze wnioskować o kwotę, którą będziemy w stanie spłacić bez najmniejszego problemu, a przy okazji terminowo. Jeśli poprosimy, bank obliczy nam naszą zdolność kredytową po wcześniejszym sprawdzeniu naszego statusu majątkowego i ustali jaką ratę miesięczną możemy spłacać bez martwienia się o zbytnie obciążenie naszego budżetu. Nie otrzymamy wnioskowanej kwoty w przypadku, kiedy bank dojdzie do wniosku, że otrzymana suma za bardzo nas przytłoczy. Biorąc pod uwagę ustawę, nasze zobowiązanie kredytowe nie może wynosić więcej, niż połowa przychodów.

Kredyty gotówkowe kuszą potencjalnych klientów często wysokimi kwotami oferowanymi przez banki. Jednak warto zapamiętać, aby zawsze wnioskować o kwotę, którą będziemy w stanie spłacić bez najmniejszego problemu, a przy okazji terminowo. Jeśli poprosimy, bank obliczy nam naszą zdolność kredytową po wcześniejszym sprawdzeniu naszego statusu majątkowego i ustali jaką ratę miesięczną możemy spłacać bez martwienia się o zbytnie obciążenie naszego budżetu. Nie otrzymamy wnioskowanej kwoty w przypadku, kiedy bank dojdzie do wniosku, że otrzymana suma za bardzo nas przytłoczy. Biorąc pod uwagę ustawę, nasze zobowiązanie kredytowe nie może wynosić więcej, niż połowa przychodów. Aby sprawdzić, jaką kwotę kredytu otrzymamy maksymalnie, możemy skorzystać z kalkulatora zdolności kredytowej. Pokaże nam ile może wynosić pierwsza oraz ostatnia rata, jak również całkowity koszt zaciągniętego kredytu i pełną kwotę do spłacenia. Kredyty gotówkowe są stosunkowo prostym w obsłudze produktem. Należy jednak pamiętać, że przy załatwianiu wszelkich formalności ważne jest, aby okazać w banku wszystkie potrzebne dokumenty, w tym dowód osobisty oraz na wszelki wypadek te, potwierdzające nasze dochody. Jednak wymagania co do rodzaju dokumentów mogą się różnić w zależności od tego, do którego z banków trafimy. W przypadku, jeśli zatrudnieni jesteśmy na umowę o pracę, bank może poprosić nas o zaświadczenie o zatrudnieniu i otrzymywanym wynagrodzeniu, umowę o pracę lub świadectwo pracy od poprzedniego pracodawcy, a także deklarację podatkową. Jeśli pracujemy na umowę zlecenie lub umowę o dzieło, bank poprosi nas o zeznanie podatkowe za ubiegły rok, wszelkie umowy za rok poprzedni oraz zaświadczenie o wynagrodzeniu i zatrudnieniu. Wszyscy ci, którzy z kolei prowadzą własną działalność gospodarczą oraz prowadzą księgę przychodów i rozchodów jak również pełną księgowość, muszą okazać się odpisem z KRS, numerem REGON, rocznym zeznaniem podatkowym PIT oraz księgą przychodów i rozchodów lub rocznym bilansem. Kredyty gotówkowe oferowane są również emerytom i rencistom. W tym przypadku wystarczy wyciąg z konta lub odcinek renty z ostatnich 3 miesięcy.

Kredyty gotówkowe praktycznie dla każdego

Odstąpienie od umowy kredytowej jest możliwe, pod warunkiem, że zrobimy to w ciągu 14 dni od daty zawarcia umowy kredytowej. Nie ponosimy przy okazji żadnych dodatkowych kosztów z tym związanych. Powinniśmy również wiedzieć, że w przypadku kiedy będziemy mieli możliwość wcześniejszej spłaty zaciągniętego kredytu, żaden bank nie może nam tego odmówić. Możemy zarówno spłacić go jednorazowo jak również nadpłacić jego część przed terminem, który został określony w umowie.Kredyty gotówkowe są produktami dość drogimi, a mogą być jeszcze droższe, jeśli zafundujemy sobie do nich ubezpieczenie. Warto rozejrzeć się więc za takimi, które nie obejmują ubezpieczenia oraz prowizji. Tak czy inaczej kredyt może uzyskać praktycznie każdy, kto może wykazać się jakimś źródłem dochodu. Z tego powodu jest niezwykle popularny. Banki udzielają go zarówno przedsiębiorstwom jak i osobom fizycznym. W przypadku klientów indywidualnych, środki które uzyskują po złożeniu wniosku i pozytywnemu rozpatrzeniu sprawy, są najczęściej przeznaczane na sfinansowanie remontu, wyjazdu na urlop, czy też bardzo często na zakup sprzętu AGD, bądź RTV. Przedsiębiorstwa i firmy z kolei przeznaczają w ten sposób zdobyte pieniądze na inwestycje, zakup potrzebnego sprzętu bądź jakiś niewielki remont.