Paznokcie żelowe – wszystko co musisz o nich wiedzieć

Lakiery żelowe to obok manicure’u hybrydowego najczęściej wybierana metoda stylizacji paznokci. Swoją popularność zawdzięcza dzięki łatwości aplikacji oraz ponadprzeciętnej trwałości (zdecydowanie lepszej niż klasyczne lakiery). Dodatkowo klientki mogą wybierać spośród niezliczonej liczby kolorów i odcieni oferowanych przez producentów.

Lakiery żerowe – główne zalety

Największe zalety lakierów żelowych to:

  • prosta aplikacja – zazwyczaj są to dwa kroki (lakier + top coat),
  • bardzo atrakcyjny efekt końcowy – paleta lakierów pozwala na stworzenie niepowtarzalnych stylizacji,
  • wzmocnienie paznokci – warstwa lakieru chroni naturalną płytkę przed uszkodzeniami oraz ukrywa wszelkie niedoskonałości.

Wybierając lakier żelowy, należy zaufać uznanym producentom, których marka gwarantuje wysoką jakość. Przykładem są produkty Indigo Nails – https://www.indigo-nails.com/pl,metoda-zelowa-uv.html. Ich właściwości sprawiają, że aplikacja jest bezproblemowa, a efekt praktycznie natychmiastowy. Dzięki gęstej konsystencji lakier pozostaje dokładnie tam, gdzie ma pozostać, a jego krople nie spływają po płytce paznokcia. Poza tym wyjątkowa odporność na uszkodzenia mechaniczne i mocna pigmentacja dają połączenie idealne – trwałą i efektowną stylizację.

Manciure żelowy – przydatne wskazówki

Mimo że manicure żelowy nie wymaga stosowania bazy, to jeśli zależy nam na trwałości stylizacji, możemy pokusić się o sięgnięcie po dodatkowe produkty. Jednym z nich jest Perfect Base, której właściwości zwiększają przyczepność żeli budujących bez względu na kondycję naturalnej płytki paznokcia.

Rzeczą niezbędną do wykonania poprawnej stylizacji żelowej jest także lampa, która utwardzi lakier. W zależności jakiego typu urządzenie posiadamy, czas utwardzania może się różnić. Zakłada się, że w przypadku lamp UV lakier żelowy zastyga w przeciągu 2-3 minut, podczas gdy lampa LED skraca ten czas do ok. 1 minuty. Po utwardzeniu możemy przejść do ostatniego kroku, czyli modelowania paznokcia za pomocą pilniczka i nadania mu pożądanego kształtu. To wszystko – możemy cieszyć się pięknymi paznokciami!