Ekonomia przestrzeni – czy opłaca się stawiać kanapę narożnikową w małym pokoju?

W zagospodarowaniu niewielkiej przestrzeni liczy się każdy centymetr. Kompozycja powinna być spójna i jednocześnie zapewniać jak najwięcej miejsca. Wykorzystanie mebli praktycznych o nowoczesnym charakterze to świetny sposób na stworzenie funkcjonalnego i estetycznego wnętrza. Kanapa narożnikowa to doskonały przykład tego, jak większy mebel może wpłynąć na organizację małej powierzchni.

Narożnik w pokoju to tylko korzyści

W małych pokojach zdecydowanie odradza się ustawienie kompletu wypoczynkowego, obejmującego niekiedy trzy i więcej elementów: kanapy w różnych rozmiarach, fotele i pufy. Kanapa narożnikowa o jednolitej konstrukcji zajmie mniej miejsca i sprawi, że wnętrze będzie dobrze wykorzystane. Warto jednak wybierać modele, które posiadają wąskie podłokietniki lub nie mają ich wcale. Jest to rozwiązanie o wiele lepsze, ponieważ zapewnia więcej miejsca siedzącego.

Kanapa narożnikowa jeszcze bardziej funkcjonalna

Niewielkie powierzchnie wymagają przemyślenia, by stały się jak najbardziej funkcjonalne. Problemem może być nie tylko ilość miejsc siedzących, ale również przechowywanie – zaczynając od ubrań, na pościeli i akcesoriach do sprzątania kończąc. Warto mieć na uwadze, że kanapy narożnikowe z https://www.agatameble.pl/meble/narozniki w wielu modelach posiadają pojemniki na pościel o dużych rozmiarach. Pomieszczą nie tylko poduszkę i kołdrę, ale będą świetnym miejscem na przechowanie innych rzeczy.

Kanapa i łóżko w jednym

Narożnik z funkcją spania to niezwykle dobre rozwiązanie w przypadku niewielkiego pokoju. Wygodne materiały zapewniają komfort podczas snu, a po przebudzeniu wystarczy złożyć narożnik do podstawowej postaci, by znów cieszyć się przestrzenią. Nawet jeśli mieszkanie nie jest kawalerką i posiada sypialnię z łóżkiem, zakup rozkładanego narożnika do świetny pomysł. Stanowi doskonałe przygotowanie na wypadek gości z daleka, których trzeba przenocować.