Wygodniejsza obsługa gabinetu rehabilitacji? Postaw na dedykowane oprogramowanie

Każdego dnia w gabinecie rehabilitacji pojawia się od kilku do kilkudziesięciu pacjentów. Ich pełna obsługa zaczyna się jeszcze przed przekroczeniem progu placówki, a kończy po ich wyjściu. Co zrobić, aby obsługa gabinetu była jeszcze wygodniejsza, a pacjenci czuli, że wszystko jest pod kontrolą i dobrze trafili?

Zacznij od ułatwienia sobie życia i postaw na dedykowane oprogramowanie dla fizjoterapeutów, które wyręczy Cię w wielu kwestiach, od umawiania wizyt po raporty finansowe.

Dokumentacja

Oprogramowanie dla fizjoterapeutów wesprze nas przede wszystkim w kwestii prowadzenia elektronicznej dokumentacji medycznej. Nie ma mowy o błędach, brakach we wpisach, problemach ze znalezieniem poprzednich zaleceń czy zgubionych skierowaniach. Każdy  z pacjentów posiada własną kartę w systemie. Możemy zapisać w niej całą historię choroby, wszystkie wykonane zabiegi, nasze zalecenia, komentarze, polecane leki, zdjęcia itp. Cała dokumentacja dostępna jest w jednym miejscu, a my możemy do niej zajrzeć zawsze i wszędzie.

Wizyty

Z racji tego, że system daje możliwość umawiania wizyt online oraz automatycznego zapisywania wszystkich zmian, nie ma mowy o pomyłce. Pacjenci otrzymują przejrzysty grafik, sami mogą wybrać zabieg, jego termin i konkretną godzinę. Mają również dokładne informacje o cenach oraz czasie trwania poszczególnych zabiegów. Udogodnieniem są także automatyczne SMS z przypomnieniem o nadchodzącej wizycie, które system wysyła do odpowiednich osób na 24h przed terminem. Takie rozwiązanie zmniejsza ilość zapomnianych wizyt nawet o 70%!

Finanse

W każdym gabinecie obraca się pieniędzmi, jest to nieuniknione. Płatności za wizyty i zabiegi, zakup sprzętu, środków czystości czy dezynfekcji. Oprócz kasy fiskalnej, która musi znaleźć się w każdym gabinecie, warto wprowadzać wszystkie dane finansowe do systemu. Oprogramowanie dla fizjoterapeutów daje nam taką możliwość, a przy okazji ułatwia comiesięczne rozliczenia. Znajdziemy tu miejsce na codzienne obroty, dochody pracowników, ale także środki wydane na różnego rodzaju produktu wykorzystywane w gabinecie. W systemie wygenerujemy raporty dobowe, tygodniowe i miesięczne. Obliczymy procentowy udział każdego z pracowników w obrotach. Wygodnie, przejrzyście a przede wszystkim zawsze pod ręką.

Dedykowane oprogramowanie dla fizjoterapeutów jest świetnym rozwiązaniem i nadaje się do każdego gabinetu – zarówno jednoosobowego, jak i takiego, w którym zatrudnionych jest wielu specjalistów. Warto pomyśleć o nim, aby usprawnić i ułatwić życie sobie, swoim pracownikom i pacjentom.