Na co zwracać uwagę, wybierając klinikę urody?

Kliniki urody kuszą nas nowoczesnymi zabiegami, promocyjnymi cenami i obietnicami wyraźnej poprawy naszego wyglądu. Jak spośród nich wybrać tę najlepszą? Na co zwracać uwagę, wybierając klinikę, której powierzymy pielęgnację i poprawę naszej urody? Wreszcie: jakich błędów unikać, by nie żałować wydanych na zabiegi pieniędzy? Oto kilka podstawowych zasad i wskazówek!

Sprawdź kadrę

Wybierając klinikę urody, chcemy mieć pewność, że oddajemy się w ręce doświadczonych profesjonalistów. Będziemy mieli ją jednak tylko wówczas, jeśli sprawdzimy, kto będzie wykonywał zabieg, któremu zamierzamy się poddać. Warto więc upewnić się, że w klinice zatrudnieni są specjaliści, którzy posiadają niezbędne wykształcenie i kompetencje. Ma to szczególne znaczenie w przypadku zabiegów inwazyjnych, które – niewłaściwie wykonane – mogą spowodować poważny uszczerbek na naszym wyglądzie i zdrowiu.

Proś o rekomendację

Czytanie anonimowych opinii w Internecie może nie być najlepszą strategią wyboru odpowiedniej kliniki – trudno jest bowiem ocenić, które z nich są prawdziwe, a które stanowią jedynie efekt działań nieuczciwej konkurencji. Warto jednak zapytać o opinię i poprosić o rekomendacje znajomych. Może się okazać, że któraś z Twoich koleżanek poleci Ci doskonałą klinikę, w której będziesz czuć się bezpiecznie.

Oceń przygotowania 

W każdej klinice przed przeprowadzeniem zabiegu lekarz, bądź wykonujący go specjalista przeprowadza szczegółowy wywiad. W dobrych klinikach na tym etapie uzyskasz również odpowiedzi na wszelkie pytania i wątpliwości. Ważne jest, byś została poinformowana o ewentualnych konsekwencjach zabiegu, jego przeciwwskazaniach oraz przebiegu. Jeśli w czasie rozmowy odczujesz, że kosmetolog nie ma czasu na Twoje pytania lub wyjaśnienia, będzie to wyraźny sygnał, by… wybrać inny gabinet!

Zaufaj intuicji

Intuicja bywa zawodna, ale czasem warto jej posłuchać! Jeśli w klinice czujesz się nieswojo, a kosmetolog nie wzbudza Twojego zaufania, zrezygnuj – z pewnością znajdziesz inne miejsce, w którym będziesz czuć się bezpiecznie. To bardzo ważne, byś podczas zabiegu miała poczucie, że jesteś w dobrych rękach i nic Ci nie grozi.

Wybór odpowiedniej kliniki urody to niełatwe zadanie, a szerokie spektrum dostępnych na rynku możliwości bynajmniej nie czyni go prostszym. Dlatego właśnie tak ważne jest, byś pamiętała o tych kilku podstawowych zasadach – ich przestrzeganie pozwoli Ci uniknąć wielu bolesnych rozczarowań!