Czy używanie soli morskiej profilaktycznie jest bezpieczne?

Sól morska powstaje w wyniku odparowywania wody morskiej. Nie ulega żadnym innym procesom i obróbkom, dlatego zawiera wiele naturalnie występujących pierwiastków, takich jak potas, żelazo i magnez. Jej stosowanie przynosi niezwykłą ulgę podczas przeziębień i alergii, których najczęstszym objawem jest uciążliwy katar.

Jak działa sól morska?

Przede wszystkim ułatwia oddychanie poprzez rozwadnianie zalegającej wydzieliny i oczyszczanie nosa. Dodatkowo nawilża wysuszoną błonę śluzową i likwiduje uczucie swędzenia i pieczenia. Udrożnia nos, przynosi ulgę i pomaga wrócić do zdrowia.

Kiedy stosować sól morską?

Woda morska jest bezpieczna zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci już od pierwszego dnia życia. Stosowanie profilaktyczne jest w pełnie bezpieczne i pozwala uniknąć lub usuwać chorobotwórcze alergeny, mikroorganizmy i zanieczyszczenia, zmniejszając tym samym ryzyko pojawienia się infekcji lub stanów zapalnych. Sól morską stosuje się również doraźnie w wielu przypadkach, takich jak trudności z oddychaniem spowodowanym obrzękiem błon śluzowych nosa. Dolegliwość jest nieprzyjemna, ponieważ uniemożliwia swobodne nabieranie powietrza do płuc, zaburza zmysły węchu i smaku, a dodatkowo utrudnia pozbycie się zalegającej lub cieknącej wydzieliny przez wydmuchanie nosa. Sól morska dostępna na disnemar.pl ma łagodne działanie, dzięki któremu przynosi ulgę poprzez zmniejszenie obrzęku i złagodzenie uciążliwych objawów.

Profilaktyka u alergików

Sól morska doskonale sprawdzi się również u osób ze skłonnością do alergii. Stosowanie jej przez cały rok zmniejszy poziom objawów, takich jak ból zatok, katar sienny, obrzęk, niedrożność, kichanie i swędzenie. Profilaktyczne nawilżanie nosa wodą morską z disnemar.pl przyniesie ulgę podczas pylenia się traw czy kontaktem z sierścią zwierząt, ponieważ błona śluzowa nosa będzie regularnie oczyszczana z podrażniających ją alergenów i zanieczyszczeń. Wygodny aplikator pozwoli na delikatne wprowadzenie do nosa preparatu w formie lekkiej mgiełki o łagodnym działaniu.