Sprawdź swoją płodność

gync lecz (9).jpg

Domowy Test na płodność dla par nie ogranicza się wyłącznie do kobiet. Panowie również mogą w zaciszu domowym sprawdzić, ile plemników znajduje się w spermie. Jest to niezwykle pomocna informacja, bo dużo plemników zwiększa szanse na zapłodnienie. Z kolei u kobiet kluczowa staje się owulacja.

Czym są domowe testy płodności?

Obecnie nie trzeba sprawdzać płodności u lekarza, przeprowadzać specjalistycznych badań. Jest wiele domowych metod, które pozwalają przykładowo na określenie dni płodnych, ilości plemników w spermie. Jeśli para decyduje się na powiększenie rodziny, to warto wykonać takie domowe testy, które mogą wykryć różne nieprawidłowości i skłonić do odwiedzenia lekarza.

Za ich pomocą możliwe staje się ocenienie liczebności plemników w ejakulacie. Jeśli będzie ich zbyt mało lub nie zostanie wykryta ich obecność, może to świadczyć o niepłodności. Konieczna staje się pogłębiona diagnostyka.

Jak przeprowadza się test płodności dla mężczyzn?

Wykonanie testu na płodność dla mężczyzn nie jest trudne, ale trzeba postępować zgodnie z instrukcją producenta w celu uzyskania miarodajnego wyniku. Za pomocą zakraplacza pobiera się nasienie, następnie umieszcza w pojemniku. Kolejnym krokiem będzie zaaplikowanie go we właściwe miejsce na testerze.

Kolejnym krokiem jest dodanie roztworu testującego. Po kilku minutach wynik powinien być już gotowy. Roztwór zabarwi nasienie. Im będzie ono ciemniejsze, tym lepiej. Świadczy to o dużej ilości plemników w spermie.

O czym pamiętać, jeśli chce się wykonać test na płodność?

Na wynik testu płodności dla mężczyzn ma wpływ wiele czynników. Należy unikać używek, czyli papierosów, narkotyków, alkoholu. Pogarszają one jakość nasienia. Na kilka dni przed wykonaniem testu nie wolno się masturbować ani uprawiać seksu.

Istotne jest także zakładanie wygodnej bielizny, o luźniejszym fasonie, aby nie uciskać miejsc intymnych. Bardzo ważne będzie także nieprzegrzewanie okolic narządów, szczególnie jąder. Zadbać powinno się również o dobre nawodnienie organizmu, najlepiej za pomocą czystej wody.