Palety plastikowe – jakie mają zalety?

alek - czerwiec schoellerallibert.com - schoeller (11) .jpg

Palety plastikowe są jednym z najważniejszych elementów wyposażenia każdego magazynu i firmy transportowej. Dzięki nim możliwe jest bezpieczne składowanie i przewożenie towarów, a także rozdzielanie ich i segregowanie. Europalety z tworzyw sztucznych zdominowały rynek i powoli wypierają z niego pojemniki drewniane, które łatwą się niszczą i ciężko je doczyścić.

Dlaczego warto kupić palety plastikowe?

Jeśli chodzi o palety plastikowe producent poleca je do przechowywania, pakowania i transportu różnego rodzaju produktów, w tym także artykułów spożywczych, chemicznych, elektrycznych oraz z branży motoryzacyjnej. Palety plastikowe charakteryzują się przede wszystkim bardzo dużą wytrzymałością oraz odpornością na zmieniające się warunki atmosferyczne, a jest to bardzo ważne, jeśli towar ma być przechowywany na zewnątrz. Palety z tworzyw sztucznych mają także długą żywotność i są całkowicie bezpieczne w użytkowaniu, nie mają gwoździ ani drzazg. Aby utrzymać je w czystości nie potrzeba drogich środków chemicznych, wystarczy polać je silnym strumieniem wody i dokładnie wysuszyć, a palety będą wyglądajć jak nowe.

Rodzaje palet z plastiku

Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów pojemników z tworzywa sztucznego, natomiast najczęściej spotykanymi w każdej firmie transportowej lub w magazynie są lekkie palety eksportowe oraz wykonane z tworzywa wtórnego. Innym rodzajem są palety plastikowe ESD, które mogą przewodzić ładunki elektrostatyczne, a europalety higieniczne, stosowane w przemyśle spożywczy. Wyróżnić można jeszcze półpalety, które znajdują zastosowanie głównie podczas wystaw różnego rodzaju.Pojemniki z tworzywa sztucznego mogą mieć także różną ładowność. Wyróżnić można takie na średnie i małe obciążenia, których używa się wielokrotnie w zamkniętych systemach dostaw, a także palety dla bardzo ciężkich ładunków, zabudowane lub ażurowe.

Europaleta kupno – gdzie zaopatrzyć się w najlepszy towar?

Obecnie nie brak producentów, którzy sprzedają wszelkiego rodzaju europalety wykonane z plastiku. Warto postawić na znaną i sprawdzoną firmę, która dostarczy towar najlepszej jakości, z niezbędnymi atestami i certyfikatami. Jest bardzo istotne, zwłaszcza w transporcie i magazynowaniu artykułów spożywczych. Producenci bardzo często oferują swoim klientom możliwość wypożyczenia palet na dowolny, wybrany przez nich okres czasu lub odkupienie pojemników już używanych, w idealnym stanie.W dzisiejszych czasach trudno wyobrazić sobie hale magazynowe bez palet plastikowych, które ułatwiają utrzymanie w nich porządku.