Co wyróżnia dobry salon kosmetyczny?

Wizyta u kosmetyczki to coś, na co decyduje się wiele kobiet, ale równie dużo wybiera domowe zabiegi pielęgnacyjne i nie odwiedza salonów piękności. Z jednej strony często budżet domowy nie pozwala na takie wydatki, a z drugiej strony często nieprofesjonalne salony, do których kobiety przypadkowo trafiają, sprawiają że negatywne doświadczenia skutecznie zniechęcają do następnych wizyt. Jak wybrać salon piękności, aby cieszyć się oczekiwanymi rezultatami zabiegów kosmetycznych?

Jak Cię widzą, tak Cię piszą

Fachowe kosmetyczki powinny wyróżniać się nienagannym wyglądem. Chodzi tutaj zwłaszcza o kwestie związane z ich dbaniem o wygląd. Przerysowany make up, brzydkie i niezadbane paznokcie czy długie tipsy, opalenizna z solarium mają prawo wzbudzać wątpliwości co do profesjonalizmu. Kosmetyczka powinna być przykładem na to, że zabiegi pielęgnacyjne dodają urody i subtelnie ją podkreślają.

Profesjonalny personel to jednak nie wszystko. Liczy się także wnętrze gabinetu kosmetycznego. Zabiegi pielęgnacyjne powinny nie tylko dawać skuteczne rezultaty na skórę, ale także relaksować. Przyjemne wnętrze będzie z pewnością temu sprzyjać. Brzydki i nieprzemyślany wystrój nie świadczy też o trosce i dbaniu o klienta.

Czystość i zasady higieny u kosmetyczki

Zabiegi u kosmetyczki powinny cechować się wysokim stopniem sterylności. Nawet proste zabiegi mogą okazać się fatalne w skutkach, jeśli nie zostaną przeprowadzone z wykorzystaniem zdezynfekowanych urządzeń, narzędzi i akcesoriów. Istnieje możliwość zakażenia wieloma chorobami, dlatego przy każdej wizycie w salonie kosmetycznym powinniśmy zwrócić uwagę na kwestię higieny, nawet jeśli jest to już kolejna wizyta i salon dotąd wzbudzał zaufanie.

Rzetelna kosmetyczka

Wizyta w salonie piękności nie będzie dobrze wspominana i nie będzie zachęcała do ponownych odwiedzin jeśli kosmetyczka nie wyjaśni problematycznych kwestii ze strony klientki. Ważna jest wiedza, zarówno ta praktyczna, jak i teoretyczna osoby, która przeprowadza zabiegi kosmetyczne. Warto zwrócić uwagę czy kosmetyczka przekazuje porady dotyczące możliwości dbania o skórę i ciało w domowych warunkach. Życie codzienne to nie tylko wizyty w salonie piękności, istotna jest codzienna pielęgnacja, zwłaszcza po bardziej złożonych zabiegach, dlatego powinna być na ten temat jasna informacja ze strony kosmetyczki dla klientki. Zbytnio nachalne polecanie konkretnych kosmetyków, które dostępne są w salonie, ma prawo odstraszać. Idealnie, jeśli wątpliwości, które się pojawią na temat zabiegu, zostaną precyzyjnie wyjaśnione.

Kosmetyczka czy kosmetolog

Kosmetyczka to zwykle określenie personalu wykonującego rozmaite zabiegi kosmetyczne. Kosmetolog jest pojęciem nieco węższym i dotyczy tych osób, które zdobyły wyższe wykształcenie i znacząco bogatsze kwalifikacje do wykonywania zawodu. Warto zatem zdać się na te profesjonalne gabinety, zatrudniające kosmetologów, gdyż kosmetyczki często mają ukończone tylko szybkie i mało ambitne kursy, które nie dostarczają dużej wiedzy na temat wykonywanych zabiegów, lecz jedynie podstawowe informacje. Taka kosmetyczka nie zapewni prawidłowego przebiegu zabiegu i może zniechęcić do kolejnych.