Preparaty do mycia dużych powierzchni – jak je podzielić?

sklep.voigt.pl - sklep v (11).jpg

Na rynku są dostępne różne preparaty do mycia powierzchni. Różnią się one między sobą sposobem stosowania, przeznaczeniem, a także skutecznością. Jakie płyny do dezynfekcji dużych powierzchni można znaleźć w sprzedaży? Czy tak naprawdę jest to wyłącznie jeden i ten sam produkt?

Preparaty dezynfekcyjne

Choć praktycznie każdy z płynów do dezynfekcji dużych powierzchni zabija wszystkie drobnoustroje, to część z nich robi to lepiej, a część gorzej. Na stronie https://sklep.voigt.pl/garaz-warsztat można znaleźć mnóstwo różnych produktów przeznaczonych do czyszczenia. Co ciekawe, tylko część z nich naprawdę skutecznie dezynfekuje.

Skąd ta różnica? Niektóre preparaty są przeznaczone wyłącznie do usuwania zabrudzeń. Posiadają specjalny skład, który rozbija cząsteczki zanieczyszczeń. W przypadku substancji dezynfekcyjnych mowa o preparacie, który łączy w sobie właściwości czyszczące i dezynfekujące.

Czyszczenie czy dezynfekcja?

Produkty dezynfekcyjne również mogą mieć właściwości czyszczące. Zastosowanie takich preparatów jest konieczne np. w kuchni. Cóż z tego, że wszystkie powierzchnie zostaną zdezynfekowane, skoro wszechobecny zaschnięty tłuszcz ponownie doprowadzi do gwałtownego rozmnożenia bakterii.

Jak zatem czyścić powierzchnie środkami dezynfekującymi? Czasami wystarczy… dobrze spryskać plamę. Dzięki temu cząsteczki brudu zostaną wstępnie rozbite. Oczywiście proces ten trochę trwa, ale znacznie ułatwia usuwanie nawet najbardziej przylegających zabrudzeń.

Odtłuszczacz? Czemu nie!

Warto dodać, że niektóre płyny do dezynfekcji dużych powierzchni mają również właściwości odtłuszczające. Produkty te sprawdzają się głównie w kuchni, ale też w pomieszczeniach, w których istnieje zwiększone ryzyko powstania zanieczyszczeń o pochodzeniu organicznym (np. warsztaty).

Reasumując, na rynku są różne preparaty do dezynfekcji dużych powierzchni. Ważne jest, aby umiejętnie dopasowywać je do charakteru i rodzaju konkretnej nawierzchni. Tylko tak można poprawić skuteczność jej czyszczenia.