Serwis drukarek, czyli pierwsza pomoc dla naszego sprzętu

W obecnych czasach praktycznie każdy z nas ma w domu lub w miejscu pracy sprzęt zwany drukarką. Może ona występować w formie urządzenia wielofunkcyjnego, jeśli pełni dodatkowo funkcję skanera i kopiarki, lub po prostu służyć wyłącznie do wykonywania wydruków.

W obecnych czasach praktycznie każdy z nas ma w domu lub w miejscu pracy sprzęt zwany drukarką. Może ona występować w formie urządzenia wielofunkcyjnego, jeśli pełni dodatkowo funkcję skanera i kopiarki, lub po prostu służyć wyłącznie do wykonywania wydruków. Drukarki, jak każdy sprzęt komputerowy, czasami się psują. Konieczna jest wówczas naprawa sprzętu przez specjalistyczny serwis.

(Polecany serwis: https://serwis-druk.pl)

Lepiej nie próbować samodzielnie rozkręcać poszczególnych komponentów i diagnozować usterki, ponieważ możemy narobić tym więcej szkody, niż pożytku. W dużych miastach, takich jak Warszawa, szybkie odnalezienie fachowca i umówienie się na naprawę jest bardzo proste – wystarczy wpisać odpowiednią frazę w wyszukiwarkę. Niezależnie od tego, czy posiadamy nowoczesny sprzęt marki Samsung, niezawodnego do tej pory Brothera czy wielofunkcyjne urządzenie Canon, profesjonalny serwis drukarek powinien bez problemu znaleźć źródło problemu i wymienić uszkodzone części.

Rodzaje drukarek i ich najczęstsze usterki

Na rynku dostępne są różne typy urządzeń drukujących. Przede wszystkim można podzielić je na atramentowe i laserowe. Tradycyjne atramentowe drukarki zwane potocznie plujkami wykorzystują do wykonywania wydruku pojemniki z tuszem czarnym lub kolorowym. Z kolei urządzenia laserowe działają dzięki tonerom zwanym również kartridżami. W przypadku awarii nie zawsze potrzebne jest wzywanie dedykowanego serwisu – najpierw warto sprawdzić, czy w urządzeniu nie zaciął się papier, czy jest ono odpowiednio skalibrowane oraz czy w pojemnikach znajduje się atrament (plujka) lub proszek (drukarka laserowa). Czasami naprawa nie jest konieczna – wystarczy wyłączenie i włączenie urządzenia od nowa lub uruchomienie funkcji czyszczenia, aby powróciło do odpowiedniego trybu pracy np. po zacięciu papieru. Gdy te czynności nie pomogą, a problem występuje nadal – np. wydruki są przybrudzone, niewyraźne, zamiast nich otrzymujemy czyste kartki lub urządzenie w ogóle nie chce rozpocząć pracy – warto pomyśleć nad zgłoszeniem się do serwisu drukarek.

Profesjonalny serwis drukarek – ratunek w potrzebie

Drukarka dla wielu z nas stanowi bardzo ważne narzędzie pracy. Ciężko wyobrazić sobie pracę w biurze, banku lub nawet sklepie bez możliwości wydrukowania umowy, dokumentów czy faktur. Dlatego w momencie, gdy jesteśmy pozbawieni funkcji drukowania, bardzo ważna jest szybkość usunięcia awarii. W samej Warszawie jest przynajmniej kilkadziesiąt firm profesjonalnie zajmujących się tego typu naprawami, podobnie jak w innych dużych miastach. Przy zgłaszaniu usterki warto podać markę urządzenia, ponieważ w dużych firmach świadczących usługi serwisowe istnieje podział na specjalistów od sprzętu danego producenta, tak więc np. drukarką Canon zajmie się inna osoba niż Samsungiem czy Brotherem. Część fachowców dojeżdża do klienta i naprawę przeprowadza na miejscu – do innych trzeba sprzęt dowieźć lub przysyłają osobę, która zdemontuje drukarkę i zabierze ją do siedziby serwisu. Usługa ekspresowa jest zazwyczaj nieco droższa niż standardowa, jednak jeśli czas ma dla nas duże znaczenie, warto zdecydować się na usunięcie awarii od ręki – dzięki temu szybciej powrócimy do normalnego trybu pracy i odetchniemy z ulgą.