Jak pielęgnować paznokcie, aby zachowały pełnię zdrowia?

Pielęgnowanie urody, szczególnie kobiecego ciała, nie kończy się na makijażu, czy fryzurze. Kompleksowe dbanie o ciało jest jeszcze bardziej skomplikowane i wymaga indywidualnego zaopiekowania się także paznokciami. Niektóre osoby pewnie w tym momencie wyobrażają sobie, że codziennie, aby doskonale się prezentować, muszą zajmować się całym ciałem z wręcz z chirurgiczną precyzją. Może czasami tak właśnie jest, ale jeśli naprawdę przykłada się do pielęgnacji ciała, wówczas codzienne zabiegi trwają krótko i są dosyć przyjemne. Można i trzeba znaleźć sobie dobry gabinet kosmetyczny, w którym wszystkie potrzeby zostaną zaspokojone. Jak tego dokonać, aby nie trafić do byle jakiego? Z pewnością w wyborze  go pomogą poradniki opisujące jak rozpoznać dobry gabinet kosmetyczny, ale pielęgnacja nie zaczyna się i nie kończy w gabinecie kosmetycznym. Pielęgnacja to przede wszystkim dbanie o paznokcie w swoim domu. Artykuł ten odpowie, jak tego dokonać.

Jak pielęgnować paznokcie poza gabinetem kosmetycznym?

Aby profesjonalnie zająć się pielęgnacją paznokci we własnym domu i praktycznie z takim samym zaangażowaniem i skutkami, należy ustalić sobie domowy plan pielęgnacji paznokci i bardzo dokładnie go wypełniać, a wtedy paznokcie będą każdego dnia wyglądać zdrowo i pięknie:

  • każdego dnia należy rozprowadzać i wmasowywać w donie krem do rąk i podobny do stosowania na stopy, gdyż nawilża skórę, nabłyszcza i odżywia paznokcie oraz zawiera filtr UV spowalniający efekt naturalnego starzenia się skóry,
  • należy unikać, jeśli to możliwe, wystawiania dłoni i stóp na działanie gorącego powietrza, gdyż powoduje ono wysuszanie skóry, powstawanie zmarszczek i przedwczesne starzenie się,
  • częste peelingi pomogą w zachowaniu skóry dobrze odżywionej, miękkiej i nie będzie zadzierać się przy paznokciach,
  • warto w przerwach pomiędzy malowaniem paznokci nakładać w tym czasie odżywkę, która je zregeneruje,
  • szczególnie na czas snu warto nakładać na dłonie i stopy odżywki, wcierki, a nawet wsmarowywać olejki.

Jak przeciwdziałać osłabieniu paznokci?

Jeżeli jest to możliwe, to dobrze jest spełniać te kilka zasad, aby uchronić się przed wystąpieniem pewnych nieprzyjemnych dolegliwości i podrażnień paznokci, a można tego dokonać przez:

  • możliwie rzadkim samodzielnym wycinaniu skórek w domu,
  • jak najrzadszym nakładaniu tipsów, które osłabiają płytki paznokci,
  • usuwanie lakieru tylko za pomocą środków do tego przeznaczonych,
  • używanie środków ochrony, kiedy to konieczne.

Czy takie postępowanie jest trudne? Z pewnością nie i daje dużo satysfakcji z tak pielęgnowanych paznokci, jednakże gabinety, które znaleźć można za pomocą https://www.moment.pl/paznokcie/gdansk, pomogą w procesach przygotowania paznokci na konkretne okazje. Gabinety kosmetyczne jak wspomniane powyżej zatrudniają specjalistki, które nie tylko zapoczątkują proces pielęgnacyjny, który należy prowadzić później we własnym domu, ale wykonają także profesjonalny manicure i pedicure na specjalne okazje i imprezy.