Deszczownice podtynkowe i natynkowe – który model wybrać?

Wybierając deszczownicę do prysznica, musimy mieć świadomość tego, że poszczególne rozwiązania określane tym mianem różnią się między sobą. Jednym z najczęściej spotykanych kryteriów podziału jest to, które odnosi się do montażu, mamy więc do czynienia z deszczownicami natynkowymi i podtynkowymi. Którą z nich wybrać?

Deszczownice natynkowe i podtynkowe i ich specyfika

Natynkowa Deszczownica do prysznica jest klasycznym rozwiązaniem. Zwraca na siebie uwagę przede wszystkim dlatego, że w tym konkretnym przypadku cały osprzęt został podpięty bezpośrednio do baterii prysznicowej. Ma to swoje plusy i minusy. Montaż takiej deszczownicy jest na tyle nieskomplikowany, że nie powinniśmy mieć problemu z jego samodzielnym przeprowadzeniem. Musimy jednak liczyć się z tym, że widoczny na pierwszy rzut oka osprzęt nie prezentuje się estetycznie.Deszczownice podtynkowe z pewnością przypadną do gustu miłośnikom rozwiązań atrakcyjnych estetycznie. Rozwiązania tego rodzaju umożliwiają zamontowanie wszystkich elementów bezpośrednio na stelażu podtynkowym. To sprawia, że można zakryć je bez problemu okleiną ścienną i uczynić niewidocznymi dla oka. Często pojawia się pytanie o to, czy ten typ deszczownicy do prysznica nie jest bardziej narażony na ewentualne awarie. Nie ma na nie jednak prostej odpowiedzi. Teoretycznie, ukrycie osprzętu sprawia, że jest on lepiej zabezpieczony przed uszkodzeniami. Należy jednak liczyć się z tym, że ewentualna awaria będzie wiązać się z koniecznością przeprowadzenia niewielkiego remontu.

Jaki rodzaj deszczownicy okaże się najlepszy?

Trudno wskazać jednoznacznie, która deszczownica do prysznica okaże się inwestycją bardziej przemyślaną. Kluczowe znaczenie wydają się mieć więc w tym przypadku indywidualne upodobania osób zastanawiających się nad jej praktycznym zastosowaniem. Modele podtynkowe są zwykle droższe, są jednak jednocześnie rozwiązaniami ciekawszymi wizualnie. Deszczownice natynkowe nie prezentują się tak okazale, ich zakup wiąże się jednak ze sporymi oszczędnościami.