Czy warto pojechać do Utrecht busem?

łukasz - sindbad - sindbad (8).jpg

Utrecht to niezwykle klimatyczne miasto w Holandii, w którym roztacza się sieć kanałów i malowniczych zabytków. Warto spędzić w nim kilka dni. Do miasta można dojechać busem w około 18 godzin (z Warszawy). Zaś eksplorowanie go to przyjemność dla wszystkich żądnych wrażeń turystów.

Podróż do Utrecht bus, czy prywatny samochód?

Podróż do Utrecht busem jest znacznie tańsza niż jazda samochodem prywatnym. Wielu przewoźników oferuje przejazdy busami regularnie, szczególnie w sezonie turystycznym.

Bilety można nabyć online, najlepiej na kilkanaście dni przed planowaną podróżą. To daje gwarancję wolnego miejsca na wybranej trasie. Warto także sprawdzić regulamin przewoźnika, z którego będzie wynikać, jak duży bagaż można zabrać ze sobą.

Jadący do Utrecht bus zabiera pasażerów z większych miast na terenie całego kraju. Niektórzy przewoźnicy oferują, że zabiorą podróżnych z dowolnej wskazanej przez nich lokalizacji. Warunkiem jest to, by znajdowała się na tarasie zbliżonej do tej, którą jedzie kierowca.

Zalety podróżowania busem

W prywatnym samochodzie kierowca musi być wiele godzin skupiony na drodze. Nawet jeśli po jakimś czasie może się z kimś zamienić, nie będzie w stanie wyłączyć myślenia i nie skupiać się na tym, co dzieje się za przednią szybą.

W busie za pasażerów odpowiedzialny jest profesjonalny kierowca. Zwykle to osoba, która dobrze zna trasę, bo podróżuje nią od wielu lat. Wie, jak poruszać się po zagranicznych trasach i świetnie zna obowiązujące poza Polską przepisy ruchu drogowego.

18 godzin w trasie – co robić w busie?

Czas spędzony w czasie podróży do Utrecht busem może być bardzo produktywny. W pojeździe pasażerowie mają dostęp do WiFi i gniazdka elektrycznego. Ci, którzy muszą, mogą wykonywać zdalnie swoją pracę. Wszyscy pozostali zaś mają okazję oddać się elektronicznym rozrywkom.

Wielu pasażerów sporą część trasy spędza na drzemce. Częściowo podróż odbywa się w nocy, zatem warto wykorzystać ten czas na odpoczynek. Najlepiej skumulować siły na zwiedzanie miasta, które jest piękne i przyciąga co roku wielu turystów.