Wybór szklanej balustrady do biura – o czym pamiętać?

esglas - balustrada szklana do biura 2.jpg

Zastosowanie nowoczesnych materiałów takich jak solidne i wytrzymałe szkło to krok, na który decyduje się coraz większa liczba inwestorów. Oryginalne i praktyczne balustrady wykonane z odpowiednio przygotowanego szkła można spotkać między innymi w biurach, hotelach czy centrach handlowych.

Szklane balustrady do biura – czy warto?

Balustrada szklana do biura to rozwiązanie, które niesie ze sobą szereg rozmaitych korzyści – wysokiej jakości szkło okaże się nie tylko łatwe w utrzymaniu, ale zagwarantuje również wysoki poziom bezpieczeństwa.

Dodatkowo szklane balustrady sprawdzą się idealnie we wnętrzach o ograniczonym metrażu – zastosowanie transparentnych materiałów stanie się między innymi idealnym sposobem na optyczne powiększenie wąskich klatek schodowych.

Nowoczesna balustrada do biura – jakie szkło wybrać?

Podczas wyboru balustrady do biura warto pamiętać o tym, że poszczególne rozwiązania mogą różnić się między sobą grubością oraz sposobem wykończenia szkła. W biurze doskonale sprawdzą się balustrady wykonane z laminowanego, dwuwarstwowego szkła, które zagwarantuje bezpieczeństwo i komfort pracowników. W przypadku balustrad z wypełnieniem idealnie sprawdzi się szkło o grubości 2×4 mm lub 2×6 mm. Samonośne balustrady szklane do biura powinny mieć z kolei grubość od 2×6 do 2×8 mm.

Nie bez znaczenia pozostaje także sam kolor szkła – w przypadku inwestorów, którym zależy na optycznym powiększeniu przestrzeni doskonale sprawdzą się balustrady wykonane z bezbarwnego szkła. Osoby poszukujące ciekawych efektów wizualnych, pozwalających na praktyczne i efektowne wydzielenie poszczególnych przestrzeni, mogą zdecydować się natomiast na montaż balustrad z kolorowym lub matowym szkłem.

Montaż szklanych balustrad do biura

Inwestorzy, którym zależy na stworzeniu nowoczesnej i estetycznej przestrzeni, powinni pamiętać o tym, że balustrada szklana do biura może zostać zamontowana na wiele różnych sposobów – nie można zapominać o tym, że sposób montażu balustrady wpływa nie tylko na bezpieczeństwo, ale także i na estetykę całej instalacji.

Wśród często spotykanych sposobów mocowania szklanych balustrad wyróżnia się między innymi mocowanie krawędziowe, boczne oraz nawierzchniowe. Koniecznie należy pamiętać o tym, że sposób mocowania biurowej balustrady nie powinien być zbyt widoczny – dyskretne łączenia ułatwią stworzenie eleganckiej i nowoczesnej aranżacji.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Esglas