Niezwykła podróż do kraju kwitnącej wiśni.

Japonia to jedno z państw wyspiarskich, które usytuowane jest na Pacyfiku, u wschodnich wybrzeży Azji. Na zdjęciach satelitarnych przypomina wygięty w stronę kontynentu bumerang. Archipelag tworzący Japonię składa się z czterech wysp: Hokkaido, Honsiu, Sikoku o Kiusiu. Japonia w dużej mierze pokryta jest górami, z najwyższym szczytem Fudżi. Ze względu to, iż kraj położony jest na styku płyt tektonicznych, często nawiedzany jest przez trzęsienia ziemi. Samo słowo Japonia oznacza kraj wschodzącego słońca’’. Nie jest tajemnicą, iż kultura wschodu od zawsze budziła duże zainteresowanie mieszkańców Europy. Tradycja widoczna na każdym kroku fascynuje do dzisiaj. Niedostępny świat gejsz budził wyobraźnię. Aż w końcu sztuka tak bardzo odmienna od naszej, a tak ściśle związana z religią nawet dziś rozchwytywana jest na każdej z aukcji. Japonia ma w sobie coś magicznego. Zdaje się miejscem oderwanym od rzeczywistości. Stanowi połączenie kultu i gloryfikacji nowoczesności. Jest to widoczne w samej architekturze miasta, w której tradycyjne pagody krzyżują się z modernistycznymi drapaczami chmur. W Japonii wszystko ma swoje miejsce i coś oznacza. W języku polskim wszystko musi zostać nazwane, natomiast w Japonii musi być znaczące.

Hiroszima – dzisiejszy wygląd miasta zniszczonego przez bombę atomową

Myśląc o Japonii, mimowolnie nasuwa się nam jedno skojarzenie – Hiroszima. To tam w 1945 roku Stany Zjednoczone zrzuciły bombę atomową. Dziś Hiroszima jest miejscem pamięci o niewinnych ofiarach tej nieludzkiej zbrodni.

Osoby, które zdecydują się na wycieczkę do Hiroszimy, powinny udać się do miasta Fukuoka, w którym można podziwiać jeden z narodowych sportów Japonii – sumo. Każdej walce towarzyszą liczne rytuały. Jednym z nich jest rozsypywanie ziaren ryżu na macie. Zwyczaj ten miał zagwarantować zawodnikowi dobrobyt. Pierwsze wzmianki na temat sumo pojawiają się w dokumentach już w VIII wieku. Dzisiejsze sumo wykształciło się w okresie Meiji.

Tokio – stolica kraju kwitnącej wiśni, a jednocześnie miasto kontrastów obrazujące stan dzisiejszej Japonii

Tokio jest jedna z największych aglomeracji na świecie.  Położone na południowo-wschodnim wybrzeżu Honsiu przypomina mieszkańcom o kruchości życia.  Duży wpływ na szybki rozwój tego miejsca miało osuszenie Zatoki Tokijskiej. Dzięki temu kraj pozyskał nowe tereny, które zasiliły gospodarkę. Panoramę miasta można podziwiaj z dachu jednego z imponujących wieżowców górujących nad miastem. Osoby spragnione luksusu muszą udać się do Ginzy, uważanej za najbardziej luksusową dzielnicę w mieście. Ciekawostką jest to, iż w prefekturze Tokio znajdują się cztery parki narodowe:  Park Narodowy Chichibu – Tama – Kai, Park Narodowy Fuji – Hakone – Izu, Takao – san, Park Nardowy Ogasawara. Wyznawcy Shinto gromadza się w świątyni Meiji-jingu w dzielnicy Shibuya. Natomiast spragnieni odpoczynku znajdą ukojenie w Ogrodach Cesarskich połączonych z kompleksem pałacowym. Usytuowany w centrum miasta, otoczony podwójnymi murami obiekt niegdyś przylegał do Zamku Edo Szogunów Tokugawa, który niestety nigdy nie został odbudowany po pożarze. Miłośnicy kuchni wschodniej będąc w Tokio, powinni skosztować takich potraw jak: sushi, tofu, onigiri, Kio wheat gluten, zielonej herbaty, sake i japońskich piw.

Malownicze Kioto – dawna siedziba cesarza

Kioto zamieszkiwane jest przez 18 milionów osób. W przeszłości było stolicą kraju, a także siedzibą cesarza. To tutaj znajduje się znana na całym świecie brama Tori z ciągnącym się korytarzem, prowadzącym na szczyt wzgórza o tej samej nazwie. Na jego szczycie wznosi się wyjątkowa świątynia, która każdego dnia odwiedzana jest przez setki zafascynowanych tym krajem turystów. Wrażenie wyjątkowości tego miejsca potęguje otoczenie, którym jest las bambusowy. Długie, zielone łodygi stanowią idealne tło do zdjęć. W Sagano, mieście oddalonym o kilkadziesiąt minut od Kioto zainteresowane osoby mogą wziąć udział w warsztatach ze sztuki zakładania kimon połączonych z tradycyjną japońską ucztą. Japonia – atrakcje turystyczne proponowane przez biuro podróży Logos Tour są dopasowane do indywidualnych potrzeb klientów. Dzięki temu każdy z podróżujących będzie mógł zwiedzić interesujące go miejsca. Pełną ofertę biura można sprawdzić na stronie https://logostour.pl/kraje/japonia.

Biuro podróży Logos Tour specjalizuje się w organizacji wycieczek zagranicznych. Specjaliści zatrudnieni w firmie sprawują pieczę nad każdym etapem podróży. Ponadto odpowiedzą na wszystkie nurtujące pytania dotyczące wyjazdu.