Obsługa prawna spółek – na czym polega?

Osoby, które prowadzą własną działalność gospodarczą, spotykają się z sytuacjami, w których muszą skorzystać z pomocy prawnika. Zamiast w każdej takiej sytuacji, umawiać się na wizytę u prawnika warto nawiązać z nim stałą współpracę.

Na czym polega obsługa prawna spółek?

Obsługa prawna firm jest usługą świadczoną przez kancelarię adwokacką, która podejmie się prowadzenia wszystkich kwestii, które dotyczą spółki i mają związek z prawem. Obsługa prawna spółek jest usługą kompleksową, z której skorzystać może właściciel przedsiębiorstwa. Współpraca firmy z kancelarią odbywa się na zasadzie outsourcingu, polegającego na opłaceniu miesięcznego abonamentu, który umożliwia na korzystanie z porad prawnych w danej sytuacji. Takie rozwiązanie pozwala pracownikom kancelarii zapoznać się z działaniem firmy oraz jej specyfikacją, co pozwala na wdrożenie odpowiednich działań prawnych i ograniczy wystąpienie problemów wynikających z braku znajomości prawa.

Jaki jest zakres prac związanych z obsługą prawną przedsiębiorstwa?

Po rozpoczęciu współpracy kancelaria świadczy usługi w każdym zakresie dotyczącym przedsiębiorstwa. Adwokaci zajmują się sporządzaniem umów oraz weryfikacją tych, które właściciel firmy chce podpisać. Współpracując z kancelarią, przedsiębiorca ma pewność, że prawnik będzie reprezentował go w sądzie oraz innych urzędach i administracją państwową. Działania adwokatów polegają także na spisywaniu regulaminów oraz przygotowywaniu potrzebnych dokumentów, które związane są z branżą oraz konkretną firmą. Podczas zatrudniania nowych pracowników często przyda się konsultacja prawnicza. Obsługa prawna spółek jest usługą elastyczną i może zostać dokładnie dopasowana do prowadzonej działalności i potrzeb jej właściciela. Zakres prac kancelarii może się zmieniać pod wpływem rozwoju przedsiębiorstwa.

Ile kosztuje obsługa prawna?

Decydując się na współpracę polegającą na outsourcingu, trzeba wiedzieć, że koszt takich usług jest sprawą indywidualną, ponieważ to przedsiębiorca określa budżet, jaki może przeznaczyć na obsługę prawną, a dana kancelaria określa jakie usługi może wykonać za zaproponowaną kwotę. Cena za usługę ustalana jest co miesiąc na podstawie ilości godzina, w jakich kancelaria będzie pracować dla firmy. Cena miesięcznego abonamentu ustalona za każdą godzinę jest niższa niż korzystanie z jednorazowej konsultacji z prawnikiem.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Aliant.