Nie tylko zamki – odkryj atrakcje w Luksemburgu

sindbad (11).jpg

Planując wakacyjny wypoczynek za granicą niewiele osób myśli o tym, aby przekonać się, co może im zaoferować Luksemburg. Tymczasem nie da się ukryć, że jest to jedno z tych państw, które zasługują na miano wyjątkowych. Kojarzy się je przede wszystkim z jednym z europejskich centrów biznesu. Także turyści znajdą tam coś dla siebie.

Luksemburg – to warto wiedzieć

Choć Luksemburg jest niewielkim państwem znajdującym się w pewnym oddaleniu od polskich granic, dostanie się na jego teren wcale nie jest skomplikowane. Dotarcie do niego samochodem wymaga pewnej dozy cierpliwości, a najlepiej – zaplanowania noclegu gdzieś na trasie, warto jednak pamiętać o tym, że z Polski można też dostać się tam samolotem.Osoby zainteresowane poznaniem atrakcji w Luksemburgu muszą liczyć się z tym, że nie jest to kraj zaliczany do tych, w którym turyści będą mogli oszczędzać. Nie oznacza to jednak, że nie czeka tam na nich kilka naprawdę miłych niespodzianek. Jedną z najważniejszych wydaje się być bezpłatny transport publiczny. Jeśli więc komuś nie zamarzy się podróżowanie pierwszą klasą, nie ma konieczności wydawania pieniędzy na bilety podczas zwiedzania Luksemburga.

Mały kraj z wieloma atrakcjami

Atrakcje w Luksemburgu można pozwać w tym samym momencie, w którym trafi się do jego stolicy. Owszem, jak już wspomniano, mamy do czynienia z miastem, w którym kwitnie biznes. Nie oznacza to jednak, że turystom przyjdzie podziwiać jedynie kolejne wieżowce. Tych nie brakuje, nie można jednak narzekać również na brak pięknych widoków, budynków pozwalających na zapoznanie się z lokalną architekturą, a przede wszystkim – miejsc, w których każdy koneser sztuki poczuje się wyjątkowo.Na atrakcje w Luksemburgu można jednak liczyć także po opuszczeniu stolicy. Wśród zielonych krajobrazów, winnic i zamków można zresztą najlepiej przekonać się, że małe państwo jest w stanie zachwycić wielką różnorodnością. To właśnie zamki są zresztą tym, co zachwyca turystów z całego świata. Na kontynencie trudno o przestrzeń z tak dużą ich liczbą na niewielkiej powierzchni. Wiele z nich znajduje się w rękach prywatnych, można je więc podziwiać jedynie z daleka. Nie brakuje jednak i takich, w których można zjeść obiad, a nawet – spędzić noc.