Dla kogo jest usługa G Suite?

Nie ulega wątpliwości, że aplikacje Google takie jak Dokumenty, Arkusze czy Gmail osiągnęły sukces na arenie międzynarodowej. To właśnie ich intuicyjność, łatwość w obsłudze i funkcje spełniające oczekiwania użytkowników były elementem, który spotkał się z tak ogromną aprobatą. Google widząc w tym potencjał postanowił rozszerzyć pakiet o funkcje skierowane do użytkownika nieco bardziej wymagającego. W taki sposób powstał G Suite początkowo zwany Google Apps.

Historia G Suite

Pakiet początkowo nosił nazwę Google for Your Domain, a jego głównym celem była możliwość podpięcia własnej domeny i utworzenie służbowego adresu email. W kolejnych krokach Google postanowił dodać do pakietu aplikacje biurowe tworząc tym samym Google Apps for Business. Do 2011 roku użytkownicy mieli możliwość korzystania z darmowej wersji pakietu opartego o wszystkie dotychczas dostępne funkcje. 26 kwietnia 2011 roku wszyscy użytkownicy powyżej 10 użytkowników zostali płatnymi klientami poczty firmowej. Dzisiaj do dyspozycji mamy 3 wersje pakietu G Suite: Basic, Business, Enterprise.

Co to jest G Suite?

G Suite jak już zostało wspomniane to pakiet aplikacji biurowych w którym oprócz Dokumentów, Arkuszy, czy Gmaila znajdują się m.in Formularze, Prezentacje, Hangouts Chat i Meet, Vault, Konsola administracyjna czy Cloud Search. Każda z tych aplikacji została stworzona po to, by biurowe prace mogły być wykonywane z łatwością. Tworzenie dokumentu, dokonywanie obliczeń czy przeprowadzanie ankiety – wszystkie aktywności zostaną zrealizowane w ramach jednego pakietu.

Pakiet G Suite obejmuje kilkanaście aplikacji plus ponad 70 integracji z innymi rozwiązaniami. Wszystkie dostępne rozwiązania w ramach tej usługi zostały stworzone bądź ulepszone z myślą o firmach i organizacjach, których wymagania są nieco inne od przeciętnego użytkownika.

Cennik G Suite

Ceny G Suite są zróżnicowane pod kątem pakietów: G Suite Basic kosztuje 5,2 Euro posiadając tym samym dostęp do wszystkich aplikacji biurowych oraz możliwość podpięcia własnej domeny. Pakiet ten oferuje nam 30GB przestrzeni dyskowej w chmurze, a grupowe wideorozmowy mogą być przeprowadzane nawet z 25 osobami z dowolnego miejsca na ziemi.

G Suite Business w cenie 10,4 Euro umożliwia uzyskanie nielimitowanej przestrzeni dyskowej wraz z przeprowadzaniem wideokonferencji w których może wziąć udział nawet 50 osób. Dodatkowo wersja ta posiada aplikację Vault, która pomoże w sytuacjach kryzysowych, gdy np. spotkamy się na drodze sądowej z byłym pracownikiem i konieczne będzie przedstawienie zarchiwizowanych maili. W przypadku najwyższej wersji Enterprise skierowanej głównie do użytkownika korporacyjnego, oprócz uzyskania nielimitowanej przestrzeni na dysku Google, mamy możliwość tworzenia wideokonferencji z 100 osób.

Oczywiście różnic pomiędzy każdym z powyższych pakietów jest więcej, dlatego przed wyborem warto uważnie prześledzić wszystkie z nich tak, by wybrać najbardziej odpowiadający naszym potrzebom.

Do kogo jest skierowana usługa G Suite

G Suite to usługa skierowana do organizacji i przedsiębiorstw, co oznacza że oprócz firm z tego typu rozwiązań mogą korzystać: szkoły, organizacje rządowe i pozarządowe jak również fundacje. W przypadku przedsiębiorstw nie ma znaczenia czy prowadzisz jednoosobową działalność czy międzynarodową firmę. Dla każdej z powyższych organizacji znajdzie się pakiet posiadający aplikacje, które spełnią wymagania nawet najbardziej wymagających użytkowników. Stan na 18.06.2019 pokazuje, że z aplikacji G Suite korzysta ponad 5 milionów firm na całym świecie, a liczba ta nadal rośnie.

Do rozwiązania G Suite przekonały się tysiące firm, które wcześniej korzystały z innych rozwiązań jak np. Microsoft Office. Przeniesienie usługi do Google jest bezproblemowe i w przypadku realizacji przez Partnera może odbyć się w kilka minut ze 100% migracją dotychczasowych danych. Oznacza to, że nadal zachowasz maile i pliki, które zostały utworzone w ramach innego rozwiązania. Wystarczy wypełnić formularz https://flyonthecloud.com/pl/g-suite/ by przenieść swoją firmową pocztę do Google z pomocą wykwalifikowanych osób w 5 minut.