Sprawdź co warto wiedzieć o nitonakrętkach?

Finanse pozwalają Wam na to, żeby zdecydować się naprawdę na dobrej jakości nitonakrętki? Jakie występują rodzaje tych elementów – biorąc pod uwagę sklepy internetowe lub stacjonarne z tym asortymentem? W jakich branżach nitonakrętki są zaś z powodzeniem używane?

Nitonakrętki – najważniejsze rodzaje

Na początku warto wspomnieć, że nitonakrętka to swego rodzaju tulejka. Jest ona również określana jako nit rurkowy. Akcesoria z tej grupy posiadają trzy części. Jest to między innymi komponent gwintowany wewnętrznie. Warto zwrócić uwagę, że dzięki temu możliwe jest łączenie elementów cienkościennych. Szczególnie takich, gdzie nie ma po prostu żadnej możliwości pod kątem nagwintowania otworu. Jakie są pozostałe komponenty? To część niegwintowana cienkościenna oraz kołnierz. Warto zauważyć, że praca z nitonakrętkami to zasadniczo czysta przyjemność. Wszelkie zajęcia tego typu są wykonywane szybko oraz sprawnie. Dodatkowo cały ten proces może być zautomatyzowany.

Jakie akcesoria są bardzo często wybierane? Tutaj występują różne rodzaje. Nitonakrętki dzielimy choćby pod kątem zastosowanego materiału. Niektóre z nich wykonuje się przy użyciu stali nierdzewnej. Są to choćby nitonakrętki przelotowe cylindryczne radełkowane z kołnierzem walcowym itp. Czym się cechują? To naprawdę bardzo duża solidność oraz wytrzymałość. Nie są zatem narażone na zgubne działanie czynników atmosferycznych itp. Poza tym nitonakrętki mogą powstawać z aluminium. Eksperci podkreślają, że takie elementy są z kolei naprawdę wyjątkowo elastyczne. Pod tym kontem są zatem jeszcze prostsze w montażu niż akcesoria zrealizowane przy użyciu stali nierdzewnej. Można również wybrać nitonakrętki, które powstały przy użyciu stali kwasoodpornej albo węglowej. Dobrej jakości produkty tego typu są dodatkowo zabezpieczone przed korozją. Na przykład wspomniane już nitonakrętki przelotowe cylindryczne radełkowane z kołnierzem walcowym mają zastosowaną powłokę w postaci ocynku galwanicznego…

Nitonakrętki dzielimy również pod kątem kształtu kołnierza. Można je wyodrębnić też ze względu na rozmiar. Jest on natomiast określony przy pomocy skali wynoszącej od M3 do M12. Warto zwrócić uwagę, że nitonakrętki dzielone są także pod kątem rodzaju zakończenia. W literaturze wyróżnia się elementy zamknięte lub otwarte.

Pełną ofertę nitonakrętek znajdziesz na stalmut.pl/oferta/nity-nitonakretki/

Gdzie nitonakrętki mogą być wykorzystane?

Nitonakrętki – ze względu na swoje liczne właściwości – są bardzo często wykorzystywane. Na przykład do wspomnianego już łączenia cienkościennych elementów. Poza tym są używane w szeroko rozumianym przemyśle. Tak samo, jak w przypadku branży budowlanej. Czasami są użytkowane również w aspekcie prac remontowych itp.

Dowiedz się więcej na normydin.pl